המומחים​ לאהלרס-דנלוס

והתחלואות הנלוות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לצערנו מיעוט המודעות גורם לכך שהתורים אל ד"ר גזית ארוכים מאוד, כשמתן אבחנה הוא חשוב ומסייע בקבלת הפניות לטיפולים בקהילה, מימוש זכויות וקבלת סיוע תרופתי. לכן ריכזנו עבורכם רופאים ומטפלים נוספים אליהם אפשר לפנות.

 

אך חשוב לזכור- ד"ר גזית היא המומחית היחידה בארץ לאהלרס-דנלוס והפרעות גמישות יתר.

לכן כאשר אתם פונים לאבחון וסיוע ראשוניים מרופא אחר המשיכו לחכות לתור אליה. 

ניתן לפנות אל:

  • המכון הגנטי בי"ח שיבא/איכילוב (אפשר להגיע עם הקריטריון המעודכן לסוג גמישות יתר, למקרה שהרופא אינו מעודכן).

  • ד"ר מיכאל אינספקטור, נוירולוג (במקרים נוירולוגים הקשורים לתסמונת. ד"ר אינספקטור מבצע אבחון ראשוני לפי הקריטריון ומפנה לראומטולוג/ד"ר גזית).

 

באופן כללי התסמונת מסווגת בישראל תחת התחום הגנטי אולם גנטיקאים לרוב לא בקיאים בה באופן מספק, לכן אם בחרתם להגיע לגנטיקאי/ת כדאי לברר איתם שהם מודעים לקריטריון האבחנה החדש ועושים את כל הבדיקות שמצוינות בו (ניתן להוריד אותו מכאן בעברית ומכאן באנגלית ולהביא אתכם), וכן מודעים ומתייחסים לתחלואות הנלוות.

 

חשוב לדעת שהטיפול בתסמונת הוא לא תרופתי בעיקרו, ותכנית הטיפולים המקיפה שניתנת על ידי ד"ר גזית בלבד שמה דגש משמעותי על טיפולים פיזיים שמייצבים את המפרקים ומביאים לשיפור בכאבים ובתפקוד לטווח ארוך. לכן אם לצד האבחון מוצעים לכם טיפולים תרופתיים חשוב שתהיו ביקורתיים כלפיהם ובררו לגבי הרציונאל להמלצה עליהם. מומלץ לקרוא על הטיפולים התרופתיים המקובלים כאן. בנוסף, חשוב לבקש הפניות לפיזיותרפיה והידרותרפיה, הטיפולים החשובים ביותר בשלב ראשון.

 

טיפ כללי לגבי ביקורים אצל רופאים: מכיוון שרוב הרופאים בארץ לא מכירים את התסמונת ברמה מספקת, בד"כ אין הרבה טעם להגיע לרופא מומחה לא מוכר במקרה של התקף כאבים, או אפילו כדי להתייעץ לגבי התסמונת. ספציפית, יש נטייה ללכת לאורטופדים או ראומטולוגים מתוך ציפייה טבעית שיפגינו ידע אבל לצערנו זה עדיין לא המצב איתם. לכן כדאי להימנע מרוב התורים האלה, שיכולים להיות לא רק מיותרים ומתסכלים אלא גם עם פוטנציאל להיתקל בגישה מפקפקת ומזלזלת.

במקום, אנחנו מציעות לחזק את הקשר עם רופא המשפחה והפיזיותרפיסט, ולפנות למומחה רק לצרכים ספציפיים: הפניות, תחלואה נלווית כמו דיסאוטונומיה, בעיות בתאי מאסט, מחלה ראומטית, בעיות עיכול ועוד, וכמובן במקרי חירום כמו שבר, בעיה נוירולוגית וכו'. כמובן שאם אתם יוצרים קשר טוב עם מומחה רצוי לעניין אותו בתסמונת ולהפנות אותו לדבר עם ד"ר גזית כדי שהטיפול בכם יתאים למאפייני התסמונת.

 

 

רופאים ומטפלים נוספים שהומלצו ע"י חברי הקהילה שלנו

 

הרשימה מורכבת מאנשי מקצוע שהראו ידע חלקי, נכונות לעבוד עם אנשים כמונו וללמוד על הדרך, או פשוט יחס מכבד ומסייע. הרשימה נוצרה ע"י ולמען מטופלים ומבוססת על חוויותיהם האישיות בלבד.

לפני קביעת תור לכל איש מקצוע מומלץ להתייעץ/לערוך חיפוש לגביהם

בקבוצות הפייסבוק הסגורות של הקהילה שלנו

רופאים

מטפלים פיזיולוגיים

עזרים

גוף-נפש

האתר אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי. השימוש במידע הכתוב בו הינו על אחריות הגולשים/ות בלבד, לקבלת טיפול יש לפנות לגורמים המטפלים

© כל הזכויות שמורות לארגון אגם.