מרפאות ומטפלים לאהלרס-דנלוס והתחלואות הנלוות

 

מרפאות ומטפלים מומחים         (*קביעה התורים היא מול המרפאות ולא מול העמותה)

להסבר על קביעת תור מקוון למטופלים חוזרים יש לגלול עד סוף העמוד

 

אבחון זמני

ד"ר גזית היא המומחית היחידה בארץ לאהלרס-דנלוס והפרעות גמישות יתר, ובשל כך ייתכנו לעתים תורים ארוכים בהמתנה. אם אתם צריכים אבחנה ראשונית דחופה עבור הפניות לטיפולים בקהילה, מימוש זכויות וקבלת סיוע תרופתי, מומלץ לפנות אל:

  • המכונים הגנטיים בבי"ח שיבא ואיכילוב.

  • ד"ר מיכאל אינספקטור, נוירולוג כללית (קריית ביאליק) ופרטי (חיפה) (אבחון חשד לאהלרס-דנלוס כאשר ישנם גם תסמינים נוירולוגיים)

 

גנטיקאים/ראומטולוגים/אורתופדים בקופות החולים:

לרוב אינם בקיאים בתסמונת באופן מספק, לכן אם זו האפשרות היחידה שלכם כדאי לברר שהרופא מודע לקריטריון האבחנה החדש ועושה את כל הבדיקות שמצוינות בו (ניתן להוריד אותו מכאן בעברית ומכאן באנגלית ולהביא אתכם), וכן מודע ומתייחסים לתחלואות הנלוות.

במצב בו אינכם עומדים בקריטריון האבחנה אתם צריכים לקבל אבחנה חלופית:

HSD - Hypermobility Spectrum Disorder, או תסמונת גמישות יתר (קראו כאן מדוע) ולבקש הפנייה לפיזיותרפיה ייעודית לתסמונת גמישות יתר ולבעיות נלוות אם קיימות. אין הבדל מבחינת הטיפול וחומרת התסמינים בין סוגי האבחנות השונות.

במידה ואתם פונים לאבחון וסיוע ראשוניים מרופא אחר, בכל זאת רצוי לקבוע ולחכות

לתור לד"ר גזית. 

 

חשוב לדעת שהטיפול בתסמונת הוא לא תרופתי בעיקרו, ותכנית הטיפולים המקיפה שניתנת על ידי ד"ר גזית בלבד שמה דגש משמעותי על טיפולים פיזיים שמייצבים את המפרקים ומביאים לשיפור בכאבים ובתפקוד לטווח ארוך. לכן אם לצד האבחון מוצעים לכם טיפולים תרופתיים חשוב שתהיו ביקורתיים כלפיהם ובררו לגבי הרציונאל להמלצה עליהם. מומלץ לקרוא על הטיפולים התרופתיים המקובלים כאן. בנוסף, חשוב לבקש הפניות לפיזיותרפיה והידרותרפיה, הטיפולים החשובים ביותר בשלב ראשון.

 

טיפ כללי לגבי ביקורים אצל רופאים: מכיוון שרוב הרופאים בארץ לא מכירים את התסמונת ברמה מספקת, בד"כ אין הרבה טעם להגיע לרופא מומחה לא מוכר במקרה של התקף כאבים, או אפילו כדי להתייעץ לגבי התסמונת. ספציפית, יש נטייה ללכת לאורטופדים או ראומטולוגים מתוך ציפייה טבעית שיפגינו ידע אבל לצערנו זה עדיין לא המצב איתם. לכן כדאי להימנע מרוב התורים האלה, שיכולים להיות לא רק מיותרים ומתסכלים אלא גם עם פוטנציאל להיתקל בגישה מפקפקת ומזלזלת.

במקום, אנחנו מציעות לחזק את הקשר עם רופא המשפחה והפיזיותרפיסט, ולפנות למומחה רק לצרכים ספציפיים: הפניות, תחלואה נלווית כמו דיסאוטונומיה, בעיות בתאי מאסט, מחלה ראומטית, בעיות עיכול ועוד, וכמובן במקרי חירום כמו שבר, בעיה נוירולוגית וכו'. כמובן שאם אתם יוצרים קשר טוב עם מומחה רצוי לעניין אותו בתסמונת ולהפנות אותו לדבר עם ד"ר גזית כדי שהטיפול בכם יתאים למאפייני התסמונת.

 

קביעת תור לטלמדיסין

מטופלים שנבדקו על ידי ד"ר גזית בעבר ואינם זקוקים לבדיקה גופנית חוזרת אלא רק למעקב קליני יכולים לקבוע תור בטלמדיסין.

טלמדיסין - רפואה מרחוק

בית חולים שיבא מפעיל שירות ייעוץ מרחוק המאפשר שיחת וידאו עם הרופא (באמצעות מערכת מאובטחת), בתאריך ובשעה שנקבעים מראש.

התור נקבע באמצעות מזכירות מרפאות שיקום יום (פרטים מופיעים בהמשך)

לאחר קביעת התור מומלץ לשלוח למייל את כל המסמכים הרפואיים שבידכם (כולל סיכומים קודמים מביקורים אצל ד"ר גזית, סיכומי בדיקות שביצעתם, מדדי בדיקות דם אחרונות, סיכומים מרופאים אחרים שתרצו להראות לה ועוד.

כאשר ד"ר גזית מתפנה, ישלח אליכם קישור ב SMS למספר הפלאפון שמסרתם בעת קביעת התור. 

כמו בכל פגישה רגילה עם רופא, סביר שתצטרכו להמתין בתור, ולא תתקבלו בדיוק בשעה אליה זומנתם, רצוי שתבחרו יום בו אתם פנויים במהלך מספר שעות כיוון שזמני ההמתנה בתור ארוכים,

* ההמלצה שלנו היא לשלוח את תוכן הודעת הSMS למייל כדי שתוכלו לפתוח את הקישור במחשב.

מזכירות שיקום יום:

טלפון: 03-5303718

פקס:03-5303842

מייל: mirp.shikum@sheba.gov.il